سه شنبه , اسفند ۳ ۱۳۹۵
Home / معرفی / دلیرمردان اومگا ! – معرفی کوتاه Omega Men به بهانه ی ترجمه ی کمیک اومگا من !

دلیرمردان اومگا ! – معرفی کوتاه Omega Men به بهانه ی ترجمه ی کمیک اومگا من !

اوگامن نام تیمی متشکل از موجودات فضایی است که در کمیک بوک های متعدد شرکت DC حضور پیدا کرده اند.اولین حضور این گروه در سری کمیک های گرین لنترن صورت گرفت. بار این گروه توسط مارو وولف من و جو استیتون و در سال ۱۹۸۱ در شماره ی ۱۴۱ م سری کمیک های گرین لنترن به وجود آمد.

بعد از آنجا این گروه به کمیک های اکشن کمیکس و تایتان های نوجوان جدید نیز راه یافته و بعد از مدتی در سری کمیک های مخصوص با نام خودشان به نمایش در آمدند. سری کمیک های “اومگامن” در ۳۸ شماره و در سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۶ عرضه شدند.در همین زمان ها بود که نویسنده ی معروف راجر اسلیفر کاراکتر لوبو را خلق کرد که در نقطه ی مقابل این گروه قرار داشت.این گروه در سری Adam Strange و همچنین Final Crisis نیز حضور به عمل آورده اند.

اومگامن نخستین بار به عنوان گروهی دور یکدیگر جمع شدند که وظیفه ی مقابله با متجاوزین و خائنینی را برعهده داشت که بر ضد سیستم وگا یورش به عمل آروده بودند. سیستم وگا یک سیستم بین سیاره ایست که شامل ۲۵ سیاره ی مختلف می شود. تیم اصلی و اولیه ی اومگا من اهمیت زیادی برخوردار بودند. چرا که مقر اصلی آن ها کوراک بود و وطیفه ی مراقبت از سکتور وگا را برعهده داشتند. سکتوری که اعضای گرین لنترن کورپس اجازه ی ورود به آن را نداشتند.

گروه اومگا من دو بار دیگر نیز اعضایش تغییر کرد یک بار در سری Adam Strange  و باری دیگر ,بعد از سری Final Crisis.

این گروه در یک یونیورس موازی نیز حضور دارند که در آن نازی ها قصد حمله به تمام کهکشان را دارند که تیم اومگا من برای یک عملیات نجات وارد عمل می شوند اما همه ی آن ها در نبرد کشته می شوند.

اعضای تیم اولیه ی اومگا من :

*پرایموس: اهل سیاره ی یوفوریکس که یک تلپات و تلکنکت (فردی با توانایی تکان دادن اجسام از طریق ذهن) بوده است و در خط داستانی Invasion کشته می شود.

*کالیستا: همسر بیوه شده پرایموس و جادوگری از سیاهر ی یوفوریکس می باشد.

*تیگور:تیگور جنگوی سیاره ی کارنا و آخرزین فرد از نژاد خود می باشد.

*فلیسیتی:آخرین ماده از نزاد تیگور است که در سری Invasion  کشته می شود  ولی بعدا با قدرت های جدیدی باز می گردد.

تیگور , بروت,نیمبوس,هارپیس,دیمانیا, دکی و شلگن دیگر اعضای گروه اصلی اومگا من می باشند.

اعضای فعلی: تیگور ,بروت,دکی (از همان نژاد دکی اولیه),الیو,ریاندر (دارکفایر,برادر استارفایر ) و نبیولا (همان فلیسیتی اولیه) و …

در سری نیو ۵۲ یک گروهی با عنوان The Omegas  معرفی شد که این تیم هیچ شباهتی به اومگامن اصلی نداشته و یک تیم شورشی شامل پرایموس و کالیستا و تیگور هستند که خود بر ضد سیستم وگا فعالیت میکنند.

 

دوستان اگر خیلی کوتاه بود ببخشید! والا این گروه رو سر و تهش رو هم بیارید اطلاعات مفیدش همینه! میتونستم شاید ۱۰ خط دیگه هم بنویسم ولی اطلاعاتی بودن که هیچ فایده ای نداشتن و میدونم نمیخوندید . پس همینطوری خلاصه وار و فقط اطلاعات مفید رو نوشتم که شمام خسته نشید. با تشکر !

میتوانید کمیک اومگا من را با ترجمه اختصاصی از این لینک دریافت کنید

About بایگانی

Check Also

تمام دستاورد های نولان | شوالیه سپید سینما

خب وقتش بود کمی درباره حقیقت نولان صحبت کنیم خوب یا بد؟ بیشتر خوب کریستوفر …

4 comments

  1. مرسی … مختصر و مفید و جالب بود :)))

  2. SJ Shayan

    ممنون از نیما جان
    منتظر ترجمه کمیک باشید!

  3. مقاله ی خوبی بود.به طور مختصر و در حدی که حوصله رو سر نبره توضیح داده بود.یه نکته ای که خیلی تو ذوق میزد وجود غلط املایی زیاد بود:/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *