پنج شنبه , فروردین ۳ ۱۳۹۶
Home / اخبار / لیست فوق العاده تمشک طلایی امسال و حضور فوق العاده دو فیلم DC دراین لیست- تمشک طلایی چیست؟

لیست فوق العاده تمشک طلایی امسال و حضور فوق العاده دو فیلم DC دراین لیست- تمشک طلایی چیست؟

لیست خنده دار تمشک طلایی امسال رو دیدید؟ این لیست واقعیه ! خوب جدا برای ماها واقعا مهم نبود! چون خوب واقعا برا هیچ کس مهم نیست! اما یک سری از دوستان فرصت طلب (مثل همیشه) شروع کردن به تشویش اذهان عمومی! یعنی تادیروز که جیمز گان تمشک طلایی داشت ، تمشک طلایی بی ارزش بود. تا دیروز که فیلم ایکس من بیشترین افتخارو در این زمینه کسب کرده بود ، تمشک طلایی ؟! چی بود اصلا؟! اما الان؟! شده جایزه ی معتبر ! تا حدی که دوستان عزیز از منتقدین جلو زده و بازی ویل اسمیت و مارگوت رابی رو بی ارزش خوندن. و جالبه تو لیست امسال هم نه ایکس من اپوکالیپس هست ، نه فیلم زیبای TMNT.
بذارید همین اول خیالتون رو راحت کنم … ممکنه بپرسید “چند درصد احتمال داره این جایزه ها روبه این فیلم ها بدن؟ ” خوب باید بگم احتمالش زیاده! میگید چرا؟ کافیه برید سال های پیش رو ببینید … فیلمایی که تو قسمت های بیشتری نامزد شدن ، بدترین فیلم سال هم شدن. به همین سادگی! خوب الان نمی خوایم چیزی رو بگیم که قبلا گفتیم الان میخوایم یه چیزایی رو روشن کنیم! با ما همراه باشید!

تمشک طلایی چیست؟

تمشک طلایی یک مراسم سالانه می باشد  که شب قبل از اسکار معمولا برگزار میشود و درواقع یک نوع جواب به اسکار است! یعنی امشب ما بدترین ها،را انتخاب میکنیم شما فردا بهترین ها را انتخاب کنید . این مراسم در اولین دوره های خود طرفداران بسیاری داشت اما پس از یه مدت روز به روز از طرفدارانش کاسته شد. حال ممکن است با خود بگویید چرا؟

آیا تا به حال شنیده اید فردی به شما بگوید “اسکار دیگه اسکار نیست؟ ” یا شنیده اید “الان دیگه اسکار و گلدن گلوب نمادن ! یه یال میدن سیاهپوستا یه سال میدن هم جنس بازا و …”؟ خوب می توانیم بگوییم که دو برابر همانقدر که از محبوبیت اسکار کم شده ، از محبوبیت تمشک کم شده است. بسیاری دلیل اصلی و عمده ی این موضوع را دور شدن از هدف اصلی می دانند . تمشک طلایی امروزه بیش تر به مکانی برای تخریب افراد تبدیل شده است. آن هم نه افراد بی استعداد و ضعیف ، بلکه افرادی که علارغم تمامی طلاش هایشان ، فیلمشان به موفقیتی دست نمیابد. حال اگر این فیلم یک فیلمی باشد که هیچ کس ندیده باشد ، تمشک طلایی به ان کاری ندارد. اما اگر یکی از فیلم های مورد انتظاری بوده باشد که طرفداران خاص خودش را داشته تمشک طلایی مانند یک ابر قهرمان از جای خود برخواسته و شروع به کوبیدن آن عنوان میکند.

مثال: fifty shades of grey , Twilight ,jack and jill  , …

 

و امسال هم دو فیلم منفور و محبوب Suicide Squad. و Batman v Superman

پس وقتی میگویم “برایمان مهم نبود” دلیل دارم! و دلیلم هم این است که واقعا برایمان مهم نبود ! چون همانطور که گفتم امروزه هیچ کس به این جایزه اهمیت نمی دهد ! چرا که افرادی مثل جیمزگان (کارگردان فیلم Guardians of The Galaxy) که در همان سال عرضه ی این فیلم همین جایزه را دریافت کرد و طبق گفته ی خیلی ها همچون وبسایت Indiwire تمشک طلایی تنها به بد بودن عملکرد دقت نمی کند بلکه به محبوبیت ان افراد و درجه ی آن ها نیز ربط دارد. مثال می خواهید؟ کاری به جوخه انتحار ندارم ، آیا واقعا مارگوت رابی عملکرد بدی داشت؟ اصلا فرض را بر این میگذاریم که مارگوت رابی عملکرد ضعیفی داشت. آیا از مگان فاکس بدتر بود؟ آیا از باریگران فیلم Ghostbusters بدتر بود؟ پس چرا نصف نوجوانان جهان به یک باره عاشق کاراکتر هارلی کویین و بتمن (بن افلک) شده و خیلی ها (از جمله خودم ) از کاراکتر آپریل(مگان فاکس در لاکپشت های نینجا) متنفر شده اند؟! استفن امل نامزد بدترین بازیگر نمی شود… عناوین بسیاری ضعیف تری در سال۲۰۱۶ بوده اند که نه تنها نمره منتقدین بلکه نمره مخاطبین نیز به آن ها بسیار کم تر بوده است. اما بن افلک و جرد لوتیی نامزد دریافت این جایزه می شوند که اسکار برده اند و اکنون در کانون توجهات قرار دارند!

نمونه ی دیگر ساندرا بولکی که در یک سال اسکار و تمشک طلایی برد! و هالی بری (کتوومن) که یک سال بعد از برنده شدن اسکار ، تمشک می برد!

آیا همه این موارد اتفاقی هستند؟

دلیل بعدی :

فیلم Atlas shrugged 3 یکی از فیلم هایی است که برنده ی تمشک طلایی شده است. این فیلم هنوزنسخه ی بلوریش نیامده بود و در سینما ها بود که تمشک طلایی برگزار شد. اعضا و داوران Razzies حدود ۷۵۰ نفر بودند. جالب است که بدانید این اعضا پول میدهند تا وارد لیست داوران شوند. از ۴۰ تا ۵۰۰ دلار ! (منبع درامد رو حال کن! )حال فرض کنید این ۷۵۰ نفر بخواهند امتیاز دهند . باید فیلم را ببینند درست است؟ فکر نمی کنید این فیلم در باکس افیس کمی بیشتر بفروشد؟

پس تمشک طلایی این است! یک سری افراد نا شناس که علارغم بی اطلاعیشان پول میدهند تا تنها بتوانند فردی را که از آن بدشان می آید را تخریب کنند!  و حتی بسیاری از اوقات این افراد آن فیلم ها را حتی تماشا هم نکرده اند! افرادی که به دنبال انتخاب بد ترین نیستند. به دنبال کسب درآمد و پیدا کردن سوژه اند.افرادی که حتی ممکن است از افرادی دیگر باج بگیرند تا فردی را تخریب کنند! نمیگویم کسی این کار را می کند..اما بعید. نیست! چون داوران ناشناخته هستند! افرادی که فیلم های بودجه بالا و بازیگر های موفق را هدف می گیرند. امسال فیلم Suicide Squad در دو رشته نامزد دریافت جایزه اسکار است (احتمال برنده شدنش هم بسیار بالا است)

جالب توجه است فیلم Fifty shades Of grey از منفورترین فیلم ها در جشنواره پارسال بود. امسال عنوان Fufty shades of black آمده است که نمرات بسیار ضعیف تری دریافت کرده و وضعیت بسیار بدتری دارد (در حد بدترین های تاریخ ) اما … نه … تمشک طلایی مثل پارسال این فیلم را مخاطب اصلی خود قرار نمی دهد و بیشترین تعداد نامزدین را به این فیلم افتضاح که از بدترینهای تاریخ است کانون توجهات قرار نمی دهد. حال نوبت آن رسیده است تا گروه جدید را تخریب کنند.

این موضوعات مساعلی هستند که خیلی وقت است مردم میدانند! چیز جدیدی نیست! اما به دلیل بی اطلاعی برخی هموطنان عزیزمان ، برخی افراد سودجو که از بدخواهانی هستند که اگر بتوانند حاضرند هزار دلار بدهند تا عضو تمشک طلایی شوند ، شروع به سو استفاده کرده و القاب جالبی را به این فیلم ها نسبت می دهند. ما هم خواستیم بگوییم که این جایزه نه از ارزش ها کم می کند و نه به افرادبدخواه چیزی اضافه میکند. ممنون که با ما همراه بودید !

 

 

About بایگانی

Check Also

کارگردان فیلم بتمن معرفی شد

خبر ها حاکی از آن است که مت ریوز به عنوان کارگردان فیلم بتمن معرفی …

18 comments

 1. خیلی مقاله خوبی بود در رابطه با تمشک طلایی هم باید بگم هر آدمی حتی نوب های متعصب مارول فن یا نولان فنی هم می فهمن که سال ۲۰۱۶ سال خوبی برای مافیای مارول بود و با خررررررج کلانی موفق به خرید نظر منتقدان شدن وگرنه هرکسی متوجه میشه که فیلمهای دیسی انقدر ها هم صعیف نیستن

  • چیه حالا مارول بهتر بوده نظرات رو خریده ؟!
   BvS که ۵۰ تا ۱۰۰ تا نقص داره اونوقت انتظار داشتی مارول بهتر نشه؟! (از جمله نقص ها : بتمن آدم میکشت، قضیه مارتا، قضیه به وجود اومدن دومزدی! و …)

 2. همین که بن افلک و جرد لتو و ویل اسمیت و مارگوت رابی تو این لیست هستن کاملا نشون میده که این لیست واقعا چقدر مسخرس.

 3. منم که از مخالفان زک و dceu هستم از دیدن این لیست شاخ درآوردم
  خدایى bvs هرچى مشکل داشت بازیگراش واقعا کارهون رو خوب انجام دادن(به جز جسى ایزینبرگ که اونم در حدى نبود که جزى بدترین حالا باشه متوسط بازى کرد به نظرم) مثالا بن افلک خوب نقش بروس وین رو بازى کرد بهتر از بیل به نظرم بهتر بود حیف که شخصیت پرداز بتمنش بسیار مزخرف بود که البته این تقصیر زکه نه بن افلک همین طور هنرى کویل هم با وجود مزخرف بودن شخصیتش واقعا کارش رو خوب انجام داد
  درباره جوخه هم باید بگم که اگه کسى بخواد این فیلم رو به کسى پیشنهاد کنه قطعا باید از بازیگرى درخشان مارگو رابى و ویل اسمیت بگه
  تنها چیزى که به نظرم درست انتخاب کردن بدترین کارگردانه که اگه من بودم درخت انگور بدترین کارگردان تاریخ رو با افتخار تقدیم زک میکردم به خاطر اینکه اون طور بتمن گند زد که شوماخر نزد حالا سوپرمن و لکس لوتور و دومزدى که بماند
  کلا یه زمانى خیلى به این مراسم ها اهمیت میدادم ولى حالا میفهمم که این مراسم ها چه توى گیم چه توى سینما فقط بر اساس سلیقه ى چند نفره که اصلا معلوم نیست فیلم رو دیدن یا گیم رو بازى کردن یا نه، نمونه دیگه که توى گیم اواردز دیدیم که dishonored 2 اصلا نامزد نشد یا اورواچ به جاى انچارتد گوتى شد یا مثلا یه DLC به جاى dark souls 3 بهترین rpg شد در نهایت اینکه دوستان به سلیقه خودتون اعتماد کنید نه سلیقه چهارتا منتقد مراسم هاى چرت
  و آقاى خلیلیان شما هم تعجب نکنید همین دوستان که میفرمایید میگن که بتمن و جوکر شخصیت هاى سطحى دارن و دشمنیشون هم به درد لاى جزر میخوره اون وقت چه انتظارى ازشون در مورد بازى مارگو رابى و ویل اسمیت دارید؟ کلا اگه از همچین نظر هایى ندن باید تعجب کرد

 4. خیلی عالی، ممنون ، شاید که تعدادی واقعیت رو بفهمند و متعصبان رو بشناسند.
  البته همین جمله «نمونه ی دیگر ساندرا بولکی که در یک سال اسکار و تمشک طلایی برد!» برای فهمیدن ارزش این دم و دستگاه کافیه.
  جالبیش اونجاست که خودشون رو میکشن که بگن ما و … (زیاد اشاره نمیکنم همه میدونیم که چه گروهی رو میگم، البته گروه های دیگه ایی هم به وجود آمدن) متعصب نیستیم و فلان کار رو انجام دادیم.

 5. موندم به این انتخاب کاندیداشون بخندم یا بخاطرش گریه کنم؟ 😐😕

 6. آخرین فیلم چاپلین هم در زمان خودش خیلی کوبیدن ولی بعد از سال ها دوباره اون فیلمو اکران کردند.بعضی حزب ها و یک سایت تو کشور ما هستن که دارن علاقه مندان به کمیک و فیلم های کمیکی رو به راه غلطی میکششونن متاسفانه.

  • یه مشت کودک متعصب و احمق که صبح تا شب پاچه خواری یه عن کبود چاق رو انجام میدن و فقط برای دی سی و طرفدارای این شرکت بد بیراه میگن وتوهین میکنن و انگار زک اسنایدر اسباب بازی های این کودکان کوته فکرو ازشون ربوده که اینقد باهاش لجن
   دوستان من علت رو عرض میکنم
   کافیه شما یه نگاه به فروش اولین فیلم یونیورس دی سی یعنی من اف استیل بیاندازید
   ۶۶۸ میلیون دلار + فروش ۶۸ میلیون دلاری دیسک های بلوری
   این فیلم بقدری حماسی و لذت بخش بود که کمپانی دی سی و وارنر سکان هدایت این یونیورس به دستان پرتوان زک اسنایدر سپردن
   هنوز که هنوز ۶ -۷ تا فیلم مارول نتونستن رکورد حتی اولین فیلم دی سی رو بزنن
   دومین فیلم یعنی بی وی اس در هفته اول رکوردی کم نظیر از خودش بجا گذاشت
   ۴۴۲ میلیون دلار و جزو ۴ افتتاحیه بزرگ تاریخ سینما شد
   اگر مافیای مارول و بهانه های روتن نبود قطعا این فیلم رکورد اونجرز میزد ولی با همه این جو سنگینی که بر فیلم حاکم بود بازم به فروش باورنکردنی ۸۷۳ میلیون دلاری دست یافت و اینو با دومین فیلم یونیورس مارول یعنی هالک شگفت انگیز مقایسه کنید حساب کار دستتون میاد که چرا اون عنکبوت چاق از زک اسنایدر و یونیورس دی سی وحشت داره
   جواب: میترسه
   ترس از اینکه طوفان لیگ عدالت قراره اونجرز از تاریخ حذف کنه و بهترین فیلم کمیک بوکی بشه و رکورد تمام فیلمای مارول یکجا بزنه
   قبول دارم جوخه انتحار فیلم ضعیفی بود ولی بازی مارگوت رابی نقطه قوت این فیلم بود
   همینطور بازی بی نظیر بن افلک که از اون بعنوان بهترین بتمن تاریخ یاد میکنن
   از ادمین خواهش میکنم این نظرو تایید کنه
   چون واقعا در اون سایت اشغال به طرفدارای دی سی شب و روز توهین میشه و چون عضویت در این سایت لجن زارشون خیلی خیلی دشواره
   نمیشه رفت اونجا کامنت گذاشت و اون کودکان شاد مغزو از گمراهی نجات داد
   ممنون که خوندید

   • دوست عزیز
    من با نظر شما کاملا موافقم و تایید میکنم
    فقط اینکه bvs توی گیشه ۸۶۸ میلیون دلار فروخت ک شما اشتباها نوشتی ۶۶۸!
    و در مورد اون سایت لجن زارم ک شما زدید حرف دل همه هست!
    دقیقا هرکی ک دیسی فن باشن رو راه نمیدن! چون میترسن جواب اون همه چرت و پرتا و خزعبلاتی ک رو مخصوصا علیه DCEU منتشر میکنن رو ببینن! میشه ب وضوح دید ک چقدر خوشحال میشن وقتی میبینن ی مشکلی (ک اونم صحتش مشخص نیست و در حد یه شایعه هست!) توی روند تولید فیلمهای دیسی بوجود میاد! و ی سری افراد مثل مدیران این سایت در لباس بی طرفی چجوری ب دیسی فن ها توهین میکنن و دعواهای بچگانه ای برخلاف سن زیادشون درست میکنن! آدم از دیدن ی فیلم خوب و خوش ساخت لذت میبره (البته آدم!!!!) ولی این دوستامون مثل اینکه فقط با شرکت سازنده کمیک مورد علاقشون حال میکنن ( همه قضیه ی همه لجنن فقط ما خوبیم و فلان) دوست دارن با خراب شدن یه کمپانی دیگه خودشو بکشن بالا !!! و خیال میکنن با انتشار خبر های بی اساس و شایعه های تایید نشده میتونن ب این هدفشون برسن! و نباید نگران بود چون آدم حسود (البته آدم!!!!!) اول از همه به خودش ضرر میرسونه!

 7. خوشحال میشم یکم عوامل متعصب این سایت چشمشون رو باز کنن سهند و دوستانش حرف از متعصب نبودن میزنن ولی یکدونه از نظرات متعصب گونه حالا چه از سمت طرفدارای مارول یا دی سی پاک نمیشه که تازه این نظرات متعصبانه و از روی سواد کم حمایت هم میکنن! واقعا برای اون دوستانی متاسفم که زمانی بخوان با دنیای مارول یا دی سی آشناشن مجبور بشن سایت شما یا اسپایدی رودنبال کنن.

  • شما برو به سایت خودت برس که کمیک دوستان برای اشنایی بیان اونجا … اینم اخرین بارت باشه ما رو با اسپایدی یکی میکنی! هیچ یک از ادمینای اینجا با مقاله هاش به مارول توهین نمی کنه! یکیمون به نولان گیر میده یکیمون تعریف میکنه…یکیمون به وارنر میگه یکیمون از زرنگ بازی هاش و فایده هاش میگه! هیچ وقت هم خودمون به مارول توهین نکردیم! دیگه کاربر ها میخوان توهین بکنن من چی کار کنم؟! در ضمن کاربر ها هم توهین نمی کنن! مثلا فوقش اینه که بگن “دیسی کلا اوله” نمیان مارول رو ببرن پایین ! دیسی رو نیبرن بالا ! فوق تعص کاربرامون همینه! کامنتا رو زیاد پاک میکنیم! کسایی هستن که به مارول هم فحش میدن پاک میکنیم! دوستان همکارمون هم هستن میان مثل شما تپهین می کنن و میرن ! کامتتا رو تایید کنیم میگن این چه وضعشه شما چه قدر متعصبین که نظر مردم رو نمیپذیرید! اگر کامنت ها رو تایید کنیم میگید چه متعصبید که نظرای متعصبانه رو پاک نمی کنید! خوب برادر سایت تخصصی دیسی کم پیش میاد یکی بیاد دیسی رو ببره پایین! یا بهش فحش بده!

  • درمورد این مقاله هم من نمیدونم کجاش تعصبی بود! شما میتونی توی همون اسپایدی بری مقاله رو بخونی ببینی تعصب به چی میگن! من فقط اومدم تمشک رو تعریف کردم! این مقاله جوابی بود به مقاله اون ها ! بیکار نیستیم ما! در هر صورت ممنون اط نظرتون

  • سهند شاکر

   وقتی شما مدیر و مالک یک سایت هواداری هستید پس باید روی اوون موضوع تعصب داشته باشید
   من هیچوقت نگفتم تعصب ندارم و همیشه میگم تعصب شدیدی رو دی سی دارم

  • هه شما ب این سایت میگید متعصب پس ب اسپایدی چی میگید سایتی که توش همش ب دیسی فنا توهین میشه تا ی خبر از دیسی و وارنر میاد همشون میشن ی پا منتقد میان ی سری شروبر میگن ی تیزره چرت از مرد عنکبوتی اومده بود داشتن خودشونو جر میدادن بعد تریلر ش اومده میان میگن “الان این تریلر رکورد بازدید تو ۲۴ ساعتو میزنه”هه زهی خیال باطل دیگه نمیدونن که همه از مرد عنکبوتی متنفرند فقط چهرتا بچه و ی مجسمه ساز ازش خوششون میاد لطفا نظرمنو ثبت کنید ممنون

  • من موندم چرا کسایی ک چیزی نمیدونن بیشتر ادعای سطح اطلاعات بالاشون میشه! کی میگه تعصب بده؟؟؟
   تعصب خوبه تاجایی ک تبدیل ب توهین نشه مثل بعضی از سایتا ماشالا رکورد دارن تو رشته توهین ب دیگران و همچنان پیشگام در این راه! شمام ازونجایی ک ادرس سایتتو دادی دیگه مشخصه میخوای از روی اسپایدی و سایت دیسی فن پا بذاری بری بالا!!! عزیزم خوشت نمیاد ازین سایت نیا داخل چرا خودتو عذاب میدی؟! برو توی همون ب اصطلاح سایت خودت و با اطلاعات بالایی ک داری (!!!) کاربرانتو از کراماتت و فضایلت در زمینه کمیک و کمیک خوانی بهره مند کن!

 8. من نمیدونم فاز بعضی ها چیه بی دلیل میان یا به مارول یا به دی سی توهین میکنن و هی میگن دیسی اوله یا هی میگن مارول اوله ! بیاین اول دلایل نقص یا بالاتر بودن رو ببینین و بعد تعصب کورکورانه ـتون رو بوس کنید بذار کنار !

 9. استفان آمل در فیلم tmnt از همشون بهتر بازی کرد و چون همشون گند بازی کردند ولی استفان آمل قابل تحمل تر بود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *